Taisyklų tinklas visoje Lietuvoje:
Telefonų remontasMobiliųjų ir išmaniųjų telefonų remontas, ekranų ir stikliukų keitimas, techninė priežiūra Planšečių remontasPlanšetinių kompiuterių remontas, sudužusių ekranų ir stikliukų keitimas, techninė priežiūra Kompiuterių remontasNešiojamų kompiuterių remontas, techninė ir programinė priežiūra Ausinių remontasAusinių kištukų keitimas, nutrūkusių laidų litavimas, sulūžusių korpusų klijavimas

Kompiuterių profilaktiniai darbai

Kaip ir bet kokie kiti įrenginiai, kompiuteriai reikalauja nuolatinės priežiūros. Kad kompiuteris veiktų tvarkingai ir tarnautų ilgai, rekomenduojama kartą per metus atlikti jo aparatinę profilaktiką. Jei nuo paskutinio Windows diegimo praėjo metai ar daugiau, taip pat rekomenduojama atlikti ir programinę profilaktiką. Laiku neatlikus šių darbų, kompiuteris gali perkaisti, nulūžti Windows sistema, kompiuetris pradės lėčiau veikti. Taip pat galimi aparatiniai ir programiniai gedimai, kurių pasekoje bus prarasti Jūsų duomenys.

 

Kompiuterio profilaktika, tai:

  1. Aparatinė kompiuterio profilaktika - kompiuterio aušinimo sistemos valymas, dulkių valymas, aušinimo pastos keitimas, aušinimo tarpinių keitimas, aušintuvų guolių sutepimas. Aparatinės profilaktikos atlikimas efektyviai mažina kompiuterio perkaitimo ir gedimo tikimybę, sistemos sulėtėjimą ir nuolatinį aušintuvo ūžimą.
    Paslauga trunka nuo 30 min. iki kelių valandų, priklausomai nuo kompiuterio ardymo ypatumų.
  2. Programinė profilaktika - programinių šiukšlių valymas, sisteminių registrų valymas, nereikalingų programų šalinimas arba išjungimas, kietųjų diskų defragmentacija. Programinė profilaktika mažina kompiuterio apkrovą, spartina jo veikimą, pagreitina Windows užsikrovimą. Programinės profilaktikos metu atliekama kietojo disko defragmentacija (duomenų eiliškumo sinchronizavimas greitesniam jų nuskaitymui) prailginamas kietojo disko tarnavimas.
    Paslauga trunka nuo 30 min. iki paros, priklausomai nuo kompiuterio parametrų (spartos) ir apkrovos lygio.
  3. Virusų valymas - kenksmingų programų paieška ir šalinimas. Paprastai paslauga reikalinga tik tais atvejais, kai vartotojas neturi antivirusinės programos arba naudoja nepatikimą antivirusą. Virusai ir kitos kenkėjiškos programos gali smarkiai apkrauti kompiuterį nereikalingais procesais ir duomenimis, ištrinti Jūsų duomenis arba sugadinti kompiuterio aparatinę dalį. Turint kokybišką antivirusą kenkėjiškoms programoms žymiai sunkiau patekti į kompiuterį, o pastovų virusų skenavimą vartotojas gali atlikti ir pats. Geros Taisyklos meistrai rekomenduoja naudoti ESET NOD32 Antivirus arba ESET SMART Security apsaugos priemones - jų efektyvumas yra išbandytas laiku bei daugeliu patenkintų šiais produktais Geros Taisyklos klientų.
    Virusų valymas taisykloje užtrunka nuo 30 min. iki kelių dienų, priklausomai nuo duomenų apkrėstumo.

 

Būtiniausia - aparatinė profilaktika

Nepaisant visko, svarbiausia yra laiku atlikti aparatinę profilaktiką. Tai yra neatsiejamas kompiuterio priežiūros etapas, kadangi laiku neišvalius dulkių ir neužtikrinus kokybiško sistemos aušinimo, kompiuterio darbingumas sumažėja labiausiai, o rizika sugęsti yra didžiausia. Tuo tarpu nuo neatliktos programinės profilaktikos ir virusų valymo aparatinė kompiuterio dalis nukenčia mažiausiai. Suprantama, nesutvarkę programinės kompiuterio dalies Jūs rizikuojate savo duomenų saugumu.

Žemiau pateikiamos nuotraukos, ką Geros Taisyklos meistrai dažnai randa išardę kompiuterį, kuriam laiku nebuvo atlikta aparatinė profilaktika.

Voratinklis stacionriame kompiuteryje Smarkiai užsikimšęs dulkėmis kompiuterio maitinimo blokas Maitinimo blokas pilnas dulkių, nuo perkaitimo išsipūtę du kondensatoriai Perkaitęs ir sudegęs vaizdo lustas (čipas)
Voratinklis stacionariame kompiuteryje Smarkiai užsikimšęs dulkėmis kompiuterio maitinimo blokas Maitinimo blokas pilnas dulkių, nuo perkaitimo išsipūtę du kondensatoriai Perkaitęs ir sudegęs vaizdo lustas (čipas)
Išsilydžiusios pagridninės plokštės detalės Nekokybiškai atliktai profilaktika - pastos perteklius mažina aušinimo kokybę Smarkiai užsikimšusi aušinimo sistema O kartais kompiuteryje randame tarakonų :)
Išsilydžiusios pagridninės plokštės detalės Nekokybiškai atliktai profilaktika - pastos perteklius mažina aušinimo kokybę Smarkiai užsikimšusi aušinimo sistema O kartais kompiuteryje randame tarakonų :)


Daugiau nuotraukų rasite puslapyje "Gedimų albumas".

 

 

Kreipkitės į Gerą Taisyklą ir Jūsų kompiuteris dirbs sparčiau ir ilgiau!