Taisyklų tinklas visoje Lietuvoje:
Telefonų remontasMobiliųjų ir išmaniųjų telefonų remontas, ekranų ir stikliukų keitimas, techninė priežiūra Planšečių remontasPlanšetinių kompiuterių remontas, sudužusių ekranų ir stikliukų keitimas, techninė priežiūra Kompiuterių remontasNešiojamų kompiuterių remontas, techninė ir programinė priežiūra Ausinių remontasAusinių kištukų keitimas, nutrūkusių laidų litavimas, sulūžusių korpusų klijavimas

Nešiojamų kompiuterių pagrindinių plokščių taisymas

Kaip ir bet kokie kiti įrenginiai, kompiuteriai reikalauja nuolatinės priežiūros. Kad kompiuteris veiktų tvarkingai ir tarnautų ilgai, rekomenduojama kartą per metus atlikti jo aparatinę profilaktiką. Jei nuo paskutinio Windows diegimo praėjo metai ar daugiau, taip pat rekomenduojama atlikti ir programinę profilaktiką. Laiku neatlikus šių darbų, kompiuteris gali perkaisti, nulūžti Windows sistema, kompiuetris pradės lėčiau veikti. Taip pat galimi aparatiniai ir programiniai gedimai, kurių pasekoje bus prarasti Jūsų duomenys.

Pagrindinių plokščių taisymas - pagrindinė Geros Taisyklos teikiame kompiuterių remonto paslauga. Pagrindines plokštes taiso tik vyr. meistrų pareigas einantys inžinieriai, turintys ilgametę patirtį šioje srityje.

 

Kompiuterių pagrindinės plokštės genda dėl įvairių priežasčių:

 

DĖMESIO! Mes nekaitiname čipų karšto oro fenais - tai neprofesionalu, o tokio taisymo rezultatai yra labai trumpalaikiai. Čipų perlitavimui naudojamos profesionalios infraraudonųjų spindulių stotelės, skirtos smulkių detalių nulitavimui ir užlitavimui.

 

Vaizdo lusto (čipo) perkaitimas arba atsilitavimas

Perkaitęs vaizdo lustas

Jei kompiuterio ekranas pajuodavo arba pradėjo rodyti nekorektiškai (lietis, rodyti juostas), o aušintuvas ūžia ir kompiuteris kaista, greičiausiai perkaito Jūsų vaizdo čipas.

Didžioji dalis vaizdo lustų gedimų išprovokuojama pačių kompiuterių savininkų. Dauguma vartotojų nežino, jog būtina kartą per metus atlikti aparatinę kompiuterio profilaktiką - kompiuterio valymą nuo dulkių, aušinimo pastų ir aušinimo tarpinių keitimą. Laiku neatlikus valymo, kompiuteris užsikemša dulkėmis, dėl to karštas oras neišsipūčia iš jo vidaus ir perkaitina pagrindinę plokštę. Didelę įtaką taip pat turi sudžiuvusi aušinimo pasta ir sukietėjusios aušinimo tarpinės, kurios nepraleidžia reikiamo kiekio šilumos.

Dažniausiai įvyksta vaizdo čipo atsilitavimas. T.y., užtenka nuimti čipą ir prilituoti iš naujo. Ši paslauga vadinama reballing, kadangi čipas prilituotas prie pagrindinės plokštės mažais burbuliukais (balls), kurie ir yra keičiami perlituojant vaizdo čipą. Vaizdo čipas yra kaitinamas infraraudonųjų spindulių stotele iki reikiamos temperatūros, kai lydmetalio burbuliukai išsilydo ir čipas lengvai nusiima nuo plokštės. Meistras nuvalo senuosius lydmetalio burbulus nuo pagrindinės plokštės ir nuo čipo bei sudeda naujus burbulus. Čipas su naujais burbulais dedamas atgal ant pagrindinės plokštės ir, pakaitinus infraraudonųjų spindulių stotele, burbulai išlydomi bei vėl sukimba su pagrindine plokšte.

Jei čipas perkaito ir sudegė, jis yra keičiamas nauju. Darbas labai panašus, tačiau šiuo atveju nuėmus čipą užlituojamas naujas čipas.

Vaizdo čipo perlitavimas retai kada baigiasi nesėkme. Tačiau, jei nuo perkaitimo buvo pažeista ir pagrindinė plokštė, taisymas gali nepasisekti. Vidutiniškai, naujam gyvenimui prikeliama apie 95% perkaiturių pagrindinių plokščių. Atliktiems darbams suteikiama 3 mėn. garantija.

 

Trumpas elektros jungimas

Kompiuterio pagrindinės plokštės trumpas jungimas

Trumpas jungimas įvyksta dėl statinio krūvio, žaibavimo, netvarkingo kompiuterio įkroviklio, smūgio ar net perkaitimo. Neretai kaltininkas būna ir kompiuterio apipylimas skysčiais - tokiu atveju taisymas būna ypatingai sudėtingas.

Trumpas jungimas gali pasireikšti keliais būdais: galite pamatyti nedidelę kibirkštį, užuosti dūmų kvapą, kompiuteris gali staiga išsijungi ir/arba apskritai neįsijungti. Taip pat būna atvejų, kai kompiuteris tavrkingai veikia, tačiau nekrauna baterijos. Kartais trumpas jungimas nesugadina pagrindinės plokštės, tačiau sudegina kompiuterio bateriją.

Kad išvengti trumpo jungimo, rekomenduojama nesinaudoti netvarkingais kompiuterio įkrovikliais. Jei yra įplyšęs įkroviklio laidas arba nusidėvėjęs kištukas - nedelskite, sutaisykite arba pasikeiskite įkroviklį laiku, tai sutaupys Jums 5-10 kartų didesnę sumą pinigų. Įkroviklį taip pat galite sutaisyti Geroje taisykloje. Daugiau: kompiuterių įkroviklių taisymas.

Geroje Taisykloje sėkmingai sutaisomi beveik visi trumpo jungimo padariniai. Paprastai, jei nereikia užsakinėti retų detalių, darbai trunka 1-3 darbo dienas. Atliktiems darbams suteikiama 3 mėn. garantija. Gedimas pasikartoja ypatingai retai.

 

BIOS mikroschemos gedimas arba slaptažodžio nuėmimas

BIOS slaptažodis

BIOS mikroschemos gedimai yra ypatingai reti. Beveik visais atvejais jie išprovokuojami sksyčių apypilimo arba išsikrovusios BIOS baterijos. Rekomenduojama keisti BIOS bateriją bent kartą per 3 metus, nors dažnai jos užtenka ir visam kompiuterio gyvavimo laikotarpiui.

Paprastai, BIOS gedimų atvejais kompiuteris neužsikrauna - įsijungia ir garsiai ūžia aušintuvas, tačiau nieko daugaiu nevyksta. Taip yra todėl, kad BIOS mikroschema valdo visus kompiuterio įrenginius ir esant BIOS gedimui kompiuteris paprasčiausiai nežino ką daryti.

Kita BIOS gedimų priežastis yra užmiršti slaptažodžiai. Vartotojai nori apsaugoti savo duomenis slaptažodžiu, tačiau kartais jį užmiršta ir patys. Tokiu atveju būtinas slaptažodžio nuėmimas, kuris dažnai yra ganėtinai sudėtingas, o kartais ir neįmanomas. Juk tam jis ir skirtas, kad jo nenulaužtų.

BIOS gedimo pašalinimo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo galimybės gauti naują BIOS mikroschemą arba programinę įrangą. Sėkmingo taisymo tikimybė yra 96%, tačiau kaina gali svyruoti nuo minimalios iki kelių šimtų litų. Atliktiems darbams suteikiama 3 mėn. garantija - kol kas gedimas dar nebuvo pasikartojęs nei vieno karto.

 

Kompiuterio apypilimas skysčiais

Skysčiais pažeista pagrindinė plokštė

Vienas dažniausių gedimų vasaros metu - kompiuterio apypilimas skysčiais. Taip pat šis gedimas būdingas švenčių laikotarpiams, kai besilinksminantys kompiuterių savininkai užpila ant kompiuterių gėrimų.

Taisymo sėkmė priklauso nuo skysčio rūšies, vartotojo veiksmų po kompiuterio apypilimo ir laiko, kuris praėjo nuo apypilimo. Esant galimybei, apipilti kompiuteriai yra taisomi skubos tvarka, kadangi kiekviena minutė yra svarbi. Visų pirma kompiuteris yra išardomas ir nuvalomas skystis bei susidaręs oksidas (pelėsis). Oksidui susidaryti kartais užtenka vos kelių valandų. Oksidas yra ypatingai pavojingas, kadangi jis iš lėto graužia pagrindinę plokštę ir uždelsus per ilgai kompiuteris tampa nepataisomas.

Jei kompiuteris buvo išvalytas laiku, dažnai neprireikia jokio taisymo. Tačiau jei kompiuteris nuežsileidžia, tai gali reikšti, jog įvyko trumpas jungimas. Tokiu atveju reikalingas maitinimo grandinės taisymas. Taip pat po apipylimo skysčiais dažnai nusimuša BIOS mikroschema, dėl to būtina perrašyti kompiuterio BIOS atmintį. Taip pat, po apipylimo dažnai tenka keisti kompiuterio klaviatūrą.

Vidutiniškai, po apypilimo skysčiais gaunasi sutaisyti apie 80% pagrindinių plokščių. Labai gaila, tačiau niekas negali garantuoti taisyklingo įrenginio veikimo po apypilimo, tad suteikti garantiją atliktiems darbams įmanoma ne visada. Po drėgmės patekimo ant pagrindinės plokštės, visiškai tvarkingai veikia apie 90% sutaisytų kompiuterių.

Kaip išvengti kompiuterio apipylimo skysčiais?
Nesinaudokite kompiuteriu turiningų vakarėlių metu. Nepilstykite gėrimų virš kompiuterio. Gerdami skysčius prie kompiuterio laikykite puoduką iš kairės pusės (kairiarankiams iš dešinės) - dažniausiai puodukas yra išverčiamas su kompiuterio pelyte.

Ką daryti apipylus kompiuterį skysčiais?
Visų pirmą skubiai išjunkite jį iš maitinimo lizdo (rozetės) bei atjunkite bateriją. Nelaukite, kol kompiuteris gražiai išsijungs paspaudus Shut down mygtuką Windows sistemoje - kiekviena minutė yra svarbi. Apverskite atidarytą kompiuterį aukštyn kojomis, kad skystis ištekėtų. Neškite kompiuterį į artimiausią kompiuterių taisyklą, kad jį kuo skubiau išardytų ir išvalytų. Jokiu būdu nejunkite jo ir neprijunginėkite baterijos, kol kompiuteris nebus išvalytas!

DĖMESIO! Jei apipylėte kompiuterį, turėkite omenyje, kad klaviatūros valymas nepadės. Paprastai, skystis patenka po klaviatūra ir pažeidžia pagrindinę plokštę.

 

Smulkūs pagrindinės plokštės gedimai

Išlūžę USB lizdai

Neretai vartotojai išlaužia įvairius kompiuterio lizdus: maitinimo lizdą, USB lizdus, audio ir mikrofono lizdus ir kt. Tai yra smulkūs gedimai ir dažnai gaunasi apsiriboti ~100 Lt (28,96 Eur) taisymo kaina, tačiau pasitaiko atvejų, kai reikalingi lizdai yra labai reti arba labai brangūs.

Kad išvengti šių gedimų, rekomenduojama tiesiog atsargiai naudotis kompiuteriu ir jį prižiūrėti. Staigiai neištraukinėti prijungtų įrenginių bei neklibinti jų, kai jie įkišti į kompiuterio lizdus.

Neretai sugedus kompiuterio įkrovikliui naudotojai bando pagauti kontaktą klibindami įkroviklio kištuką maitinimo lizde, taip išlauždami ir kompiuterio maitinimo lizdą.

Jei sugedo Jūsų kompiuterio maitinimo, USB ar kitas lizdas, drąsiai kreipkitės mūsų pagalbos. 9/10 atvejų gedimas yra pašalinamas per 1-3 darbo dienas. Retesniais atvejais lizdus tenka užsakinėti iš tolimų tiekėjų ir sandėlių. Sutaisome apie 99% visų lizdų gedimų, atliktiems darbams suteikiame 3 mėn. garantiją.

 

Pasirinkę Gerą Taisyklą savo kompiuterio remontui Jūs neapsiriksite. Mes siekiame visada būti geriausiais!